Амілопектиновий модифікований крохмаль холодного набухання
INCI Name: Hydroxypropyl Starch Phosphate
Зовнішній вигляд: біло-жовтуватий порошок
Розчинення: розчиняється в холодній і гарячій воді
Дозування: до 35%
Зберігання: при правильному зберіганні в сухих умовах (макс. 70 % відносної вологості): прибл. 60 місяців
Термін придатності: 04.25
Країна: Україна
Амілопектиновий крохмаль отримують класичним методом, він не містить ГМО, містить більше ніж 99% амілопектину. До його переваг відноситься чистий аромат, глянцевий вигляд, відмінне кремове відчуття. Модифікований амілопектиновий крохмаль — модифікатор реологічних властивостей і підсилювач кремоподібності. Застосовується як стабілізатор та зволожувач: у кремах, лосьйонах, крем-шампунях, сухих пудрах тощо. Створює напівпрозорі та прозорі склади, зміцнює рецептури з невеликим (до 10%) вмістом масляної фази. На шкірі та волоссі залишає відчуття шовковистості. В кремах та кремових емульсіях його дозування складає близько 3-5%, у лосьонах близько 1-2%, в продуктах для волосся: 0,5-4%. Його неіоногенний характер та широка сумісність роблять цей модифікований крохмаль універсальною сировиною для приготування продуктів у різних діапазонах pH, включаючи надзвичайно кислі склади з дуже низьким значенням рН.
Функціональні властивості високоамілозного крохмалю:
- підвищена розчинність у воді;
- обмежене набухання зерен крохмалю;
- низька в’язкість клейстерів;
- зволоження шкіри;
- в поєднанні з мальтодекстрином дає дуже добре і при цьому "бюджетне" зволоження.
Амілопектин - це сильно розгалужений полісахарид, який також входить до складу крохмалю. На 70-80% крохмаль складається з амілопектину. Як і в амілозі, є деякі молекули глюкози, пов’язані з α-1,4-глікозидними зв’язками, утворюючи лінійну структуру амілопектину. Однак у деяких точках також утворюються α-1,6-глікозидні зв’язки. Ці точки відомі як точки розгалуження. Розгалуження відбувається кожні 24-30 одиниць глюкози. Від 2000 до 200 000 одиниць глюкози беруть участь у формуванні єдиної молекули амілопектину.
Суспендування цього крохмалю у воді вимагає інтенсивного перемішування та повільного дозування, щоб уникнути утворення грудочок. Якщо це можливо, крохмаль слід спочатку диспергувати в масляній фазі (якщо вона присутня в рецептурі) або в гліцерині, а потім його слід повільно диспергувати у воді при безперервному перемішуванні, поки він не стане однорідним.