Copper Peptide (GHK-Cu)

Трипептид міді - омолодження, відновлення, оздоровлення шкіри, зволоження активності, ультрафіолетового фільтра, антиоксидант

На складі

 

Артикул: PGF0076b0
Доступність: Доступно
Виробник: Корея
Вибрати вагу:
Ціна:
162,00 Грн
Оповещение:
Оповещение

Copper Peptide (GHK Cu-1)


INCI: Distilled water, glycerin, copper tripeptide-1, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, propylene glycol

Активна речовина: мідний триптид - 0,1%
Зовнішній вигляд: прозора рідина
Колір: блакитний або синювато-зелений
Дозування: 2-5% (зазвичай 2%)
Розчинність: розчинний у воді, нерозчинний в оліях
Режим вводу: на завершальній стадії в активній фазі при температурі, що не перевищує 35 ° C
Умови зберігання: зберігайте в прохолодному темному місці в щільно закритій тарі
Термін придатності: 01.25

З давніх-давен люди намагалися знайти спосіб зупинити або хоча б уповільнити старіння. До складу еліксирів молодості маги та алхіміки зазвичай включали трави, товчені дорогоцінні камені, золото, срібло та ртуть, а також кров та екстракти різних внутрішніх органів тварин. Існувало повір'я, що в крові молодих тварин є «есенція юності», здатна омолодити старіючий організм. Цікаво, що в цьому відношенні середньовічні алхіміки не так сильно помилялися. Зараз відомо, що в крові, а також в інших рідинах тіла, наприклад, у слині, дійсно присутні низькомолекулярні речовини, що стимулюють відновлення та оновлення тканин тіла. Зрозуміло, ні кров, ні інші рідини тіла не можуть використовуватися ні в медицині, ні в косметології, тому практично цікаві ті сполуки, які можна виділити в чистому вигляді або синтезувати в лабораторії.

Металлопептид – мідь-містить трипептид глицил-L-гістидил-L-лізин у комплексі з іоном міді Cu був відкритий Лореном Піккартом у 70-х роках ХХ століття. У 1973 році американський дослідник Лорен Пікарт встановив, що в плазмі крові є речовина, що діє на старіючі клітини печінки таким чином, що вони починають синтезувати білки на рівні, який властивий молодим клітинам. Пікарту вдалося ізолювати цю речовину в чистому вигляді - ним виявився трипептид з амінокислотною послідовністю глицил-гістидил-лізин (glycyl-L-histidyl-L-lysine, або GHK), що має високу спорідненість з іонами двовалентної міді.

Вчений звернув увагу на те, що процес загоєння ран у дітей відбувається значно швидше та ефективніше за рахунок високого регенераторного потенціалу шкіри. У міру дорослішання оновлення тканин сповільнюється і згодом накопичуються різні ушкодження, які виявляються як ознаки старіння. Для загоєння ран необхідно протікання двох протилежних процесів: руйнування старих тканин і побудова нових елементів клітинного матриксу. Хто ж є тим «виконробом», який змушує одні бригади клітин руйнувати тканини, а інші будувати. Піккарт прозорливо припустив, що може зробити лише природна молекула, добре знайома клітинам у процесі еволюції. Причому така молекула, яка може легко досягти досить віддалених ділянок тканини, де віддає команди активним клітинам. Зрозуміло, що білки дуже громіздкі, щоб рухатися в непрохідних джунглях клітинного матриксу, а дрібні пептиди можуть швидко поширюватися по тканинах. Одна з найважливіших переваг пептидів у порівнянні з білками швидка дифузія в тканинах. Як показано, в одній із робіт, GHK-Cu здатний досить добре проникати крізь штучні ліпідні мембрани, що моделюють роговий шар епідермісу. На думку вчених, які виконували це дослідження, здатність пептидів переносити мідь через роговий шар шкіри відіграє ключову роль у їхній активності при застосуванні у косметологічних та космецевтичних засобах.

Таке швидке поширення в тканинах дозволяє пептидам включати в процес відразу багато клітин і цим синхронізувати їх дії. Здатність пептидів впливати одночасно різні процеси отримала назву мультимодальності їх дії. Дійсно, GHK-Cu викликає приплив макрофагів у місце ушкодження, але завдяки своїй антиокислювальній здатності обмежує небажані прояви запальних реакцій, зокрема, ушкодження через окислювальний стрес. Потрапляючи в кров надає стимулюючий ефект на вироблення макрофагів в організмі і одночасно він стимулює фібробласти до вироблення компонентів екстраклітинного матриксу шкіри, а інші клітини до формування судин на пошкодженій ділянці. Іншими словами, різні клітини сприймають і адекватно реагують на появу GHK-Cu, здійснюючи процес відновлення пошкоджених тканин. Зрозуміло, що введення штучно одержаних молекул не дасть такого ефекту, оскільки для досягнення подібної ефективності потрібен час, необхідний для еволюції такої реакції. У цій природності впливу полягає головний секрет ефективності даного пептиду.

Поява GHK-Cu у місці пошкодження тканин забезпечується завдяки виходу з пошкоджених клітин протеаз, які починають атакувати без розбору білки, які зустрічаються їм на шляху. Як відомо, в екстраклітинному матриксі найбільше колагену, який починає розщеплюватись на фрагменти, серед яких виникає і GHK. Трипептид, що виник, має високу спорідненість з іонами міді, які GHK-Cu забирає від альбуміну, концентрація якого, як з'ясувалося в останні роки, досить велика в шкірі.

У молодій шкірі волокна колагену добре оновлюються і доступні для ферментів. А ось в старіючій шкірі відбувається утворення поперечних зшивок між макромолекулами і накопичуються молекулярні агрегати з білків, часто звані «молекулярним брухтом» за аналогією зі звалищем, де у вигляді брухту лежать у купі часто зчеплені між собою непотрібні металеві вироби. Ферментам також важко атакувати білки, зчеплені в клубок. Як показали геронтологи, такі поперечно-зшиті білки накопичуються у багатьох тканинах: шкірі, кришталику, мозку, міжхребцевих дисках та інших. Причому накопичення їх відбувається практично лінійно з віком, просто ми відчуваємо наслідки досить пізно, коли на шкірі утворюються пігментні плями, кришталик починає каламутніти, а хребет втрачає колишню гнучкість, шкіра жовтіє і тьмяніє. При діабеті цей процес йде швидше, оскільки поперечні зв'язки утворюються між аміногрупами білків за рахунок цукрів. Тому в старіючій шкірі виникає порочне коло: при пошкодженні GHK утворюється в малих кількостях, сигнал клітинам занадто тихий, щоб вони його виразно розібрали і прийшли в осередок пошкодження, де потрібна їхня допомога у відновленні тканин. Порівняно з віком 20 років концентрація GHK-Cu у крові падає до 60 років у 2,5 рази. Додавання GHK-Cu компенсує "старечу глухоту" тканин до сигналів і клітини отримують природний сигнал і починають будувати новий колаген, нові судини та здійснювати регенерацію пошкоджених тканин. Всі згадані процеси лежать в основі ревіталізації (відновлення або, якщо вимірювати за віковою шкалою, омолодження тканин). Клінічні дослідження щодо загоєння виразок при діабеті показали значне прискорення загоєння ран при застосуванні GHK-Cu у хворих на діабет. Успішною також виявилася спроба застосування колагенових матриць з прикріпленим до них GHK для прискорення загоєння ран, особливо у випадку діабету, коли процес загоєння ран значно уповільнений.

Але й у практично здорових людей старших вікових груп, де вже виявляються ознаки старіння шкіри, GHK-Cu викликав відновлення мережі колагенових та еластичних волокон, зменшення кількості патологічних змін та дефектів, швидке загоєння ушкоджень, збільшення ступеня гідратації шкіри та її здатності утримувати у матриксі воду . І, крім того, відновлення капілярної мережі, що нормалізує трофіку шкіри. Таким чином, можливо, GHK-Cu пробуджуючи клітини шкіри від сну та стимулюючи їх активність, особливо в плані побудови нового колагену, стане першою ластівкою, яка приносить шкірі весну омолодження.

Доведено, що:

 • мідь є важливим прискорювачем в утворенні колагену та еластину;
 • мідь підвищує активність супероксиддисмутази, потужного антиоксиданту;
 • мідь необхідна для утворення глікозаміногліканів (основи для сполук компонентів тканини);
 • мідь необхідна для дії лізилоксидази (що утворює поперечні зв'язки між колагеном та еластином).

У косметології:

В даний час комплекс трипептиду GHK з іоном міді (II) - GHK-Cu - став популярним косметичним інгредієнтом, який застосовується в засобах догляду за шкірою, що в'яне, в препаратах із захисною і відновлюючою дією.

У 2000 році було виявлено, що ін'єкція 2 мг GHK-Cu в ділянку рани стимулює синтез колагену та глікозаміногліканів (дерматансульфату та хондроїтинсульфату). Але це виявилося не все. Було зафіксовано також підвищення рівня двох невеликих протеогліканів – біглюкану та декорину. Здатність GHK-Cu стимулювати продукцію декорину була підтверджена і експериментах in vitro на культурі фібробластів. Це дуже важлива знахідка, так як декорин виконує функцію регулювальника збирання молекул колагену, забезпечуючи формування однорідних пружних фібрил. З віком у шкірі відбувається зниження рівня декорину, що призводить до появи фібрил різного діаметра, що характеризуються меншою пружністю. Крім того, відомо, що декорин знижує ризик утворення рубців, регулюючи рівень цитокіну TGFβ. Також з'ясувалося, що GHK-Cu знижує виробництво TGFβ.

В одному дослідженні, проведеному на 20 жінках, щодня протягом одного місяця на шкіру стегна наносили крем, що містить або вітамін С, або ретинової кислоти, або GHK-Cu. Рівень колагену визначали імуногі аналізом біопсійного матеріалу. За результатами дослідження виявилося, що у шкірі, обробленої препаратом з GHK-Cu, рівень колагену збільшився на 70% порівняно з вихідним показником. Для вітаміну С та ретиноєвої кислоти збільшення склало 50 і 40% відповідно.

В іншому дослідженні оцінювали ефективність крему для обличчя, що містить GHK-Cu. Експеримент за участю 71 жінки із ознаками фотостаріння тривав 12 тижнів. У порівнянні з плацебо крем достовірно покращив еластичність шкіри, колір обличчя, підвищив щільність та товщину шкіри, а також зменшив глибину зморшок.

Аналогічні результати були отримані в дослідженні за участю 41 жінки, в якому порівнювали ефективність крему для догляду за шкірою в області повік: виявилося, що препарат з GHK-Cu ефективніший у порівнянні з препаратом, що містить вітамін К.

Дослідження, проведене на 67 жінках віком 50–59 років з ознаками фотостаріння середнього та високого ступеня, показало, що крем з GHK-Cu, що застосовується двічі на день, підвищує еластичність шкіри, покращує колір обличчя, підвищує щільність та пружність шкіри, освітлює вікові. пігментні плями, що зменшує вираженість зморшок. Результати оцінювалися як візуально (спеціально навченими експертами), так і за допомогою приладів (балістометрія та ультразвукове дослідження). Аналіз біопсійних зразків шкіри показав, що GHK-Cu стимулює проліферацію кератиноцитів. Важливо, що трипептид у концентрації, яка у 20 разів перевищує звичайний рівень використання, не викликав подразнення шкіри навколо очей і не був алергенним.

GHK-Cu та стимуляція росту волосся:

Вже в ході перших експериментів було зазначено, що по периферії ран, оброблених GHK-Cu, з'являються збільшені волосяні фолікули. Тоді це було лише цікавим спостереженням, однак у світлі нових знань про стовбурові клітини шкіри воно стає не просто цікавим фактом — зараз відомо, що фолікули волосся є одним із джерел стовбурових клітин, що беруть участь у відновленні шкіри.

Здатність GHK-Cu стимулювати зростання волосся було продемонстровано в експериментах на мишах. Спинку миші (вік 25 днів) поголили, після чого було зроблено три ін'єкції GHK-Cu. Через 12 днів у ділянці ін'єкцій спостерігалося помітне збільшення росту волосся.

Радіактивне та сонячне випромінювання. Антиоксидантна та протизапальна дія GHK:

Ще одне пояснення омолоджувального та репаративного впливу GHK полягає в тому, що цей трипептид відновлює функціональність пошкоджених клітин шкіри, зокрема фібробластів. Ця властивість була виявлена в есперименті на людських фібробластах, частина з яких була радіоактивного випромінювання (5000 рад). GHK-Cu, доданий у культуру клітин, прискорював розмноження опромінених клітин та стимулював синтез білків та факторів росту bFGF і VEGF, так що опромінені клітини не тільки не відставали від нормальних клітин, але навіть обганяли їх. Опромінені клітини, до яких не додавали GHK, росли помітно повільніше за нормальні клітини і виробляли менше факторів росту.

Запальний процес в організмі незмінно супроводжується продукцією активних форм кисню та вільних радикалів. Причина полягає в тому, що імунні клітини, зокрема нейтрофіли, використовують вільні радикали, такі як гідроксилрадикал (НО), пероксинітрит (NO) і гіпохлорит (HOCL) для боротьби з чужорідним (мікроорганізми, злоякісні клітини тощо). Разом з тим, хімічні реакції за участю вільних радикалів відіграють важливу роль у процесах старіння шкіри, викликаючи пошкодження колагену, ліпідних мембран клітин та їх ДНК.

GHK-Cu пригнічує запалення, знижуючи рівень головних запальних цитокінів, таких як TGF і TNF. Він також зменшує окисний стрес, знижуючи рівень заліза та пов'язуючи токсичні продукти реакцій перекисного окиснення ліпідів. У ряді експериментів було показано, що GHK підвищує рівень антиоксидантів, таких як глутатіон та аскорбінова кислота. Завдяки своїй здатності переносити іони міді, GHK може постачати ними антиоксидантні ферменти, залежні від міді, такі як СОД.

Антиоксидантна та протизапальна активність GHK робить його перспективним інгредієнтом у сонцезахисній косметиці – пригнічуючи запалення та зменшуючи окисний стрес, цей трипептид може захищати шкіру від УФ-індукованого старіння.

Багато в чому біологічна активність трипептиду GHK обумовлена його унікальними взаєминами з іонами міді – цей трипептид може оперативно доставляти іони міді туди, де вони потрібні. Однак певну роль грає також здатність трипептиду покращувати прикріплення клітин до структур позаклітинного матриксу дерми, полегшуючи їх пересування та спонукаючи виробляти важливі сигнальні та структурні молекули, такі як фактори росту та декорин.

Дія:

 • Трипептид GHK-Cu має відновлювальну, омолоджуючу та захисну дію на шкіру, регулюючи процеси оновлення та ремоделювання шкіри, прискорюючи загоєння ран та інших пошкоджень.
 • Стимулює синтез колагену та глікозаміногліканів у дермальному матриксі та підтримує баланс між процесами їх синтезу та руйнування, а також надає пряму та опосередковану антиоксидантну дію.
 • Здатний відновлювати функціональність пошкоджених клітин шкіри, зокрема фібробластів, та підтримувати репаративний потенціал стовбурових клітин.
 • Запобігає появі ознак старіння, зменшує глибину зморшок, покращує колір шкіри та освітлює пігментні плями, відновлює структуру шкіри.
 • Прискорює загоєння ран, знижує ризик ускладнень, пригнічує запалення, покращує антиоксидантний захист.

Трипептид GHK-Cu може застосовуватись у наступних косметичних рецептурах:

 • Засоби для догляду за зрілою та в'янучою шкірою;
 • Засоби для догляду за шкірою до та після агресивних косметичних процедур;
 • Засоби, що зменшують запалення та почервоніння після косметичних маніпуляцій;
 • Сонцезахисні засоби та засоби для догляду за шкірою після засмаги;
 • Засоби від випадання волосся, для росту волосся, засоби, що запобігають випаданню волосся;
 • Засоби для шкіри з ушкодженнями (рани, різні нашкірні хвороби, садна, тріщини, шорсткість шкіри).

Країна: Корея

NWY4NDdi
Оповещение
Watch DOG


Сообщить по электронной почте при изменении:


       когда цена падает ниже Грн

        когда товар будет в наличии


Введите ваш e-mail: