Глюконо-дельта лактон/ГДЛ
INCI: GLUCONOLACTONE
Синоніми компонента: D-GLUCONIC ACID, .DELTA.-LACTONE, D-GLUCONIC ACID, DELTA-LACTONE, D-GLUCONO-1,5-LACTONE, D-GUCONIC ACID, DELTA-LACTONE, DELTA-LACTONE D-GLUCONIC ACID, DGLUCONIC ACID, ГѓВ«LACTONE, 1,5-D-GLUCONOLACTONE, 1,5-GLUCONOLACTONE, D-DELTA-GLUCONOLACTONE, D-GLUCONIC ACID LACTONE, D-GLUCONIC DELTA-LACTONE
Зовнішній вигляд: білий кристалічний порошок
Запах: практично без запаху
Смак: злегка солодкувато-кислуватий
Розчинність: добре розчинний у воді та гліцерині, нерозчинний в етиловому спирті та олії
Дозування: 0,5-4%
Спосіб вводу: вводити у водну фазу або наприкінці приготування у розчиненому вигляді
Умови зберігання: зберігати в сухому темному та прохолодному місці
Термін придатності: 03.26
Країна: Німеччина
Глюконо-дельта лактон часто застосовують у різних сферах виробництва, наприклад, у косметичній, фармацевтичній та хімічній промисловості. Глюконо-дельта лактон є циклічним 1,5-внутрішнім ефіром D-глюконової кислоти, одержують шляхом прямої кристалізації з водного розчину глюконової кислоти або бактеріальною ферментацією з цукрів.
Глюконо-дельта лактон зволожує, активізує процес кератинізації, сприяє поліпшенню стану шкіри, має ліфтинг-ефект, стійко утримується в роговому шарі епідермісу, тим самим забезпечуючи тривале зволоження не подразнюючи шкіру. Глюконо-дельта лактон, має відмінні антиоксидантні властивості, швидко відновлює шкіру і має анти-акне дію, має легкі консервуючі властивості, а також є абсолютно безпечним для людини. Дія глюконо-дельта лактону в цілому аналогічна дії, яку надають АНА - альфа-гідроксикислоти або фруктові кислоти (наприклад, гліколева або молочна). Але косметичні засоби з гліколевої, молочної та інших кислот можуть викликати подразнення шкіри, а глюконолактон – ні, так він має велику молекулярну масу.
Глюконо-дельта лактон – природний антиоксидант, активність якого можна порівняти з дією вітамінів С (аскорбінової кислоти) та Е (токоферолу). У нормі шкірний покрив містить лактон глюконо-дельта, який підтримує необхідний рівень її зволоженості. Крім того, глюконо-дельта лактон блокує процеси, що активізують синтез про-інтелейкіна 1 (з високою концентрацією якого в роговому шарі і пов'язане виникнення більшості запальних реакцій). Взаємодіяти з клітинами шкіри він починає з попадання її поверхню (на рівні кислотної мантії). Від того, наскільки оптимальним є кислотно-лужний баланс цього шару, залежить активність ферментних систем шкірного покриву. Порушення цього балансу може бути спровоковане впливом агресивного зовнішнього середовища або патологічними станами. Глюконо-дельта лактон має м'який вплив на рН, що дозволяє повернути баланс у межі норми.
Цілісність шкірного бар'єру залежить, зокрема, від активності серинових протеаз – ферменту, здатного розщеплювати білкові сполуки. Волокна, що з'єднують між собою клітини шкіри, складаються з протеїнів, отже, зниження активності протеаз внаслідок зниження рН кислотної мантії дозволяє зберегти клітинні зв'язки. При цьому активізується синтез ліпідів у кератиноцитах, які надходять до рогового шару, зволожуючи його. Важливим механізмом, що сприяє зволоженню є здатність глюконо-дельта лактона переносити молекули води. Потрапляючи в гранулярний шар, вода викликає зниження концентрації іонів кальцію, що служить для організму своєрідним «сигналом» до стимулювання ліпід-синтезуючої активності кератиноцитів.
Властивість глюконо-дельта лактону до утворення хелатних комплексів з металами дозволяє пов'язувати та виводити вільні радикали. Як останній може виступати залізо, що міститься в клітинах шкіри і викликає природні процеси окислення. Надлишки заліза разом із впливом ультрафіолету викликають більш виражену пігментацію – типова ознака біологічного та фотостаріння. Глюконо-дельта лактон як хелатуючий агент пов'язує вільні іони заліза і запобігає окисному пошкодженню, що посилює наслідки тривалого впливу сонячних променів. Глюконо-дельта лактон ініціює процеси, що передують виробленню гіалуронової кислоти в кератиноцитах та фібробластах, а також синтезу в матриксних металопротеїнах (необхідних для регенерації тканин) та колагену. Глюконо-дельта лактон вирівнює колір та рельєф шкіри за рахунок кератолітичної дії – поверхневого відлущування відмерлих клітин.
Тест in vitro – запобігання процесу фотостаріння
На моделі шкіри показано, що глюконо-дельта лактон на 50% зменшує наслідки впливу УФ випромінювання на шкіру і має протизапальну та фотозахисну дію. Як природний антиоксидант, глюконо-дельта лактон корисний для проблемної шкіри, бар'єрні та захисні системи якої порушені. Подвійне сліпе клінічне дослідження показало значну ефективність глюконо-дельта лактону в усуненні появи акне, причому побічних ефектів не виявлено. Тести та дослідження показали загальні результати дії глюконо-дельта лактону, — зволоження, підвищення пружності шкіри та відновлення її в цілому.
Косметичні властивості:
- Протизапальна та антиоксидантна дія, покращує імунітет шкіри.
- Нормалізує рН.
- Відновлює бар'єрні властивості шкіри, захищає колагенові та еластинові волокна.
