Гіалуронова кислота середнемолекулярна
INCI: Sodium Hyaluronate
Зовнішній вигляд: білий порошок із нейтральним запахом
Джерело: біотехнології (бактеріальної ферментації)
Склад:
• Супер низькомолекулярна/ELMW (від 80000 до 110000 дальтон (80 – 110 кДа)): 12%
• Низькомолекулярна/LMW (800,000 – 1,000,000 дальтон: 35%
• Високомолекулярна (1000000 – 1500000 дальтон): 53%
pH розчину: 4.0 – 6.0
Щільність розчину при максимальній дозі (t 25°C): 6.000 – 9.000
Дозування: 0,05% - 0,2%
Вміст глюкоронової кислоти: 43–45%
Чистота гіалуронової кислоти: 99,8%
Розчинність: розчинний у воді
Зберігання: Зберігати у прохолодному, сухому місці, у герметичній упаковці далеко від світла та вологи.
Термін придатності до: 06.25
Ні для кого вже не секрет, що основним компонентом людського організму є вода, в якій розчинені різні водорозчинні речовини. По суті, наш з Вами організм складається з водних колоїдних розчинів. Дослідження вчених близько 50 років тому змусили косметологів та дерматологів по-новому поглянути на роль рідини в організмі, та на її вплив на зовнішній вигляд шкіри людини. І, перш за все, на стан шкіри обличчя: на молодість, пружність, міцність та стійкість шкіри обличчя до життєвих навантажень та стресів. Саме тому, коли розмова заходить про стан шкіри обличчя, останніми роками так багато і часто говорять про гіалуронову кислоту для обличчя. Але далеко не всі користувачі косметикою чітко уявляють собі, що це таке – гіалуронова кислота, звідки вона береться, «з чим її їдять», і чим вона така корисна для шкіри? У нормі за добу зі шкіри людини нормальної статури випаровується 100-200 мл води (у тому числі через шкіру обличчя). До цієї кількості не входить можливе виділення поту через потові залози. Випаровування відбувається прямо через роговий шар шкіри.
Втрата вологи відбувається значно швидше за:
- Вікові зміни.
- Ушкодження ліпідного прошарку рогового шару.
- УФО ушкодження.
- Неякісний догляд та вплив стресів.
Внаслідок чого наростає зневодненість та сухість шкіри обличчя. У цьому порушуються біологічні процеси у верхніх шарах шкіри, а й у дермі. У дермальному шарі шкіри, внаслідок його пересушеності, знижується якість та зменшується кількість глікозаміногліканового водного гелю, накопичуються пошкоджені волокна колагену, відбувається стоншення еластину, що веде до ще більшої втрати вологи. Запускається процес передчасного старіння шкіри! Шкіра обличчя починає обвисати, втрачає пружність, і на обличчі з'являються зморшки. При спрощеному поданні, дермальний шар шкіри обличчя (власне шкіра) нагадує комбінацію «водного і пружинного матраца», де роль «пружин» відіграють волокна колагену та еластину, а весь простір між цими волокнами-«пружинами» заповнено водним гелем, що складається з глем мукополісахаридів). Стан дермального шару шкіри обличчя (її «шкірного матраца» та його «пружин»), пружність і стійкість до навантажень, молодість шкіри обличчя та її зовнішній вигляд, в першу чергу визначається:
1. Якістю та кількістю глікозаміногліканового гелю («наповнювач матраца»).
2. Станом «пружин» – станом та кількістю волокон колагену та еластину.
Що ж таке глікозаміноглікани?
Глікозаміноглікани: (колишня назва глікозаміногліканів - «мукополісахариди») - входять до складу міжклітинної речовини сполучної тканини. Разом з волокнами колагену та еластину утворюють основний компонент міжклітинної речовини сполучної тканини шкіри – матрикс. У свою чергу, важливою та основною частиною глікозаміногліканів є гіалуронова кислота.
Гіалуронова кислота – це один з найважливіших представників глікозаміногліканів. Гіалуронова кислота являє собою важливий структурний елемент шкіри. Вважається, що основна функція гіалуронової кислоти у сполучній тканині – зв'язування води.
Гіалуронова кислота, будучи складовою Глікозаміногліканів, розташовується в сполучній тканині дерми між волокнами колагену і еластину, а також в клітинах рогового шару і корнеоцитах.
Гіалуронова кислота має унікальну здатність зв'язувати воду. При утворенні гелів гіалуронова кислота пов'язує 10000-кратний об'єм води. Її молекули утворюють у воді щось подібне до сітки (матриці), що визначає унікальні властивості гіалуронової кислоти.
Гіалуронова кислота – це, перш за все, геле- та плівкоутворювач із протизапальною дією.
Гіалуронова кислота – це молекулярна природна «губка» з суперзволожуючою дією.
Гіалуронова кислота здатна утримувати великий обсяг води.
Гіалуронова кислота є трансдермальною системою доставки багатьох інших активних компонентів, необхідних здоров'ю шкіри обличчя.
Гіалуронова кислота запобігає руйнуванню колагену, цього унікального захисного бар'єру.
Гіалуронова кислота для обличчя прискорює регенерацію шкіри та відіграє важливу роль у гідродинаміці тканин.
Розчин гіалуронової кислоти добре розподіляється на поверхні шкіри, утворюючи легку плівку, яка активно всмоктує вологу з повітря. Це сприяє збільшенню змісту вільної води в роговому шарі шкіри обличчя, а також створює ефект «додаткової вологості», знижуючи цим випаровування води з поверхні шкіри. В-молодій шкірі обличчя глікозаміноглікановий гель постійно і повноцінно поповнюється живлющою вологою, і активно оновлюється. Разом з ним у необхідній кількості виробляється і гіалуронова кислота. За вироблення гіалуронової кислоти відповідають клітини сполучної тканини – фібробласти. У дитинстві та в юності фібробласти виробляють достатній рівень гіалуронової кислоти для здоров'я шкіри обличчя. З 22-х років кількість гліканового гелю, а отже, і кількість гіалуронової кислоти, починає неухильно зменшуватися. А з 25 років починає погіршуватися і його якість: сповільнюється його оновлення, і в ньому накопичуються пошкоджені волокна колагену (поламані пружини матраца). Це призводить до зниження здатності глікозаміногліканового гелю утримувати вологу (за рахунок зниження кількості та концентрації гіалуронової кислоти). Внаслідок чого, шкіра обличчя починає втрачати пружність, розтягуватися та обвисати під дією сили тяжіння. На обличчі утворюються «надлишки» шкіри, великі складки, наприклад носогубні зморшки, область навколо очей, ділянки шкіри в області шиї та декольте.
В результаті окислювальних стресів шкіри (УФО-випромінювання, неякісний догляд, екологія, неповноцінне харчування, захворювання тощо) частина вологи з глікозаміногліканового гелю піднімається в поверхневі (більш сухі) шари шкіри обличчя і випаровується. При окисних стресах також ушкоджується ліпідний прошарок рогового шару (захисний шар шкіри), що веде до ще більшого випаровування вологи! При втраті рідини верхніми шарами шкіри відбувається інтенсивне випаровування вологи з внутрішніх шарів дерми (її «підтягування» з глибини дерми). Це призводить до ще більшої пересушеності шкіри. Коло замикається! Так запускається самопідтримується процес дегідратації (висушування) всього матриксу, і, як наслідок, інтенсивне старіння шкіри обличчя та утворення зморшок.
Саме з цієї причини, заповітною мрією та найнагальнішим завданням косметології було і залишається:
- Зберегти молодість систем водозабезпечення та водозбереження шкіри.
- Знайти спосіб впливу на якісний та кількісний склад (поповнення та оновлення) глікозаміногліканової матриці в шкірі.
Країна виробник: Франція