Тимохінон

Сильний протизапальний та антиоксидантний засіб

На складі

 

Артикул: act/Thymo040423
Вибрати вагу:
Ціна:
155,00 Грн
Оповещение:
Оповещение

в корзину:
  шт.  

Тимохінон

INCI: Jojoba (simmondsia chinensis) Seed Oil, Squalane, Coco-Caprylate, Thymoquinone

Зовнішній вигляд: рідина буро-коричневого кольору

Запах: насичений, характерний, трохи різкуватий, проте добре маскується за допомогою віддушок

Розчинність: в оліях, в емолентах, в емульсіях

Дозування: 0,5-1%

Режим вводу: в активну фазу

Зберігання: в прохолодному і темному місці, ідеально в холодильнику (витримує короткочасне, не більше 48 годин, перепаду температур)

Країна: Україна

Термін придатності: 02. 25

Є у світі одна рослина, яку називають «ліками від усього, крім смерті» - і це ні що інше, як олія чорного кмину. Насіння чорного кмину, з якого одержують олію, містить величезну кількість незамінних жирних кислот, вітамінів, амінокислот і флавоноїдів. Олія чорного кмину містить багато біологічно активних речовин, таких як тимохінон, тимогідрохінон, дитимохінон, тимол, карвакрол, нігелімін, нігелліцин і альфаахедерін тощо. Nigella sativa наділена антиоксидантними, протимікробними, протизапальними, в’яжучими, стимулюючими та сечогінними властивостями. Олія чорного кмину це не тільки корисна олія з делікатним смаком, а ще і дуже сильний антиоксидант.

Одним із найцінніших і ключовим активним компонентом є тимохінон. Це потужний антиоксидант допомагає боротися із вільними радикалами, які ушкоджують клітини шкіри внаслідок окислення. Тимохінон має імуномодулюючу, протизапальну, знеболювальну, гіпоглікемічну, антигіпертензивну, протиастматичну, протимікробну, жарознижувальну дію. А значить, що цей компонент більш ефективно прибирає жар зі шкіри обличчя, свербіж, прищі та запалення. Крім того, тимохінон здатний пригнічувати пігментацію і дуже ефективно працює в компанії з іншими відбілюючими речовинами (наприклад, з ніацинамідом та NAG). І тимохінон чудово справляється з такими проблемами як розацеа та акне. Особливо у поєднанні з ефірною олією чайного дерева.

Властивості та дія тимохінону

  • Запобігання старінню  – покращує функції мітохондрій, які сповільнюються з віком
  • Енергетик шкіри – оптимізує та покращує клітинне дихання та виробництво енергії
  • Гідратація та відновлення бар’єру – покращений метаболізм, що призводить до утворення більшої кількості молекул води та відновлення бар’єру
  • Зменшення запалення – потужний протизапальний засіб
  • Зменшення окислювального стресу – покращує дію антиоксидантних ферментів і поглинає вільні радикали
  • Захист – забруднення та сонце
  • Засіб від себореї, лупи

Антиоксидантний ефект

Окислювальне пошкодження, спричинене активними формами кисню (АФК), є основним фактором старіння шкіри. Вільні радикали, що утворюються всередині клітин шкіри під час нормального окисного метаболізму зовнішніми джерелами, такими як ультрафіолетове опромінення, викликають старіння шкіри. Вплив іонізуючого та ультрафіолетового випромінювання на шкіру генерує активні форми кислороду у надмірних кількостях, що може призвести до виснаження антиоксидантів тканин та інших шляхів руйнування оксидантів. Неконтрольоване вивільнення АФК бере участь у патогенезі деяких захворювань шкіри людини, включаючи передчасне старіння шкіри та меланому. Вплив на шкіру UVA вивільняє лабільне залізо, що призводить до окислювального стресу в шкірі. Молекули антиоксидантів уповільнюють процес старіння шляхом запобігання вільним радикалам від окислення чутливих біологічних молекул, або шляхом зменшення утворення вільних радикалів і гасіння вже утворених ROS. Тимохінон має ефект поглинання радикалів на різні форми кисню, включаючи аніон супероксидного радикала та гідроксильні радикали, він сильніший ніж СОД (супероксид дисмутаза) та інші антиоксиданти.

Протигрибкова дія, лікування дерматофітів, акне та запальних ран

Тимохінон продемонстрував in vitro протигрибкову активність проти більшості патогенних грибків, включаючи деякі клінічні ізоляти дерматофітів, такі як Trichophyton rubrum, Trichophyton interdigitale, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum та Microsporum canis. Тимохінон показав сильнішу активність проти грибкових штамів, ніж амфотерицин B, стандартний протигрибковий препарат.

Тімохінон продемонстрував інгібуючий ефект проти Candida albicans. Також показано, що тімохінон інгібує in vitro Aspergillus niger і Fusarium solani, і його активність порівнюється з активністю амфотерицину-В  (протигрибковий препарат з групи полієнових антибіотиків широкого спектра дії). Повідомлялося, що він більш ефективний, ніж амфотерицин-В і гризеофульвін (ще один протигрибковий засіб, що лікує мікози шкіри, волосся та нігтів, спричинені грибками роду Trichophyton, Microsporum, Epydermophyton), проти росту Scopulariopsis brevicaulis in vitro. Спостерігалося 100% інгібування росту S. brevicaulis тімохіноном 1 мг/мл, в той час як амфотерицин-В 1 мг/мл інгібував ріст тільки на 70%. 

Тимохінон інгібує дерматофіти, має помірну активність у відношенні клінічних ізолятів трьох основних дерматофітів: Trichophyton, Epidermophyton і Microsporum. Тимохінон добре лікує запальні процеси на шкірі та вугрі. При нанесенні 2 рази в день засобу з 0,15% тимохінону, значно зменшується кількість папул і пустул через 2 місяців терапії.
Шкірні інфекції та деякі шкірні захворювання викликаються вірусами, бактеріями, грибками чи паразитами. Найбільш поширені шкірними бактеріальними збудниками є золотистий стафілокок і β-гемолітичні стрептококи групи А. Наприклад, простий герпес – це найпоширеніше вірусне захворювання шкіри. Більшість шкірних інфекцій викликають еритему, набряк та інші ознаки запалення, можливі осередкові скупчення гною (фурункули) або рідини (везикули, булли), і всі ці прояви супроводжуються сильним жаром шкіри та свербінням.
Тимохінон пригнічує грамнегативні та грампозитивні бактерії, віруси, паразити та патогенні грибки. Він проявляє інгібуючу активність щодо найбільш поширених мікроорганізмів, що інфікують рану, включаючи стійкий до метициліну Staphylococcus aureus (MRSA), S. aureus, P. aeruginosa та E. Coli.

Загоєння ран

Тимохінон благотворно впливає на загоєння ран у вигляді утворення грануляційної тканини та ангіогенезу, проліферації фібробластів та синтезу колагену. Тимохінон сприяє скороченню процесу загоєння як гістопатологічно, так і статистично в порівнянні зі стандартним антисептичним препаратом сульфадіазином срібла (має широкий антибактеріальний спектр, він активний відносно багатьох мікроорганізмів, які можуть інфікувати опікові рани) і контрольною групою. Також було виявлено, що олія Nigella sativa і тимохінон мають гарну активність щодо збільшення утворення колагену і збільшення швидкості епітелізації. Він видаляє вільні радикали та збільшує проліферацію фібробластів та активність закриття ран, що супроводжується підвищеним рівнем bFGF (кислий фактор росту).
Насіння Nigella sativa використовувалося в традиційній медицині в країнах Південно-Східної Азії та Близького Сходу для лікування бородавок, висипу на шкірі, ревматизму і пов'язаних з ними запальних захворювань. Насіння Nigella sativa широко використовується для лікування шкірних захворювань, таких як псоріаз, екзема та прищі. Запальна реакція відіграє головну роль у хронічних запальних захворюваннях шкіри, таких як псоріаз, атопічний дерматит та акне. Каскад запальних реакцій ініціює вироблення прозапальних медіаторів, таких як цитокіни, хемокіни та/або ейкозаноїди. Запалення може характеризуватись такими симптомами, як почервоніння, набряк, свербіж, жар та біль. Встановлено, що тимохінон пригнічує утворення ейкозаноїдів (тромбоксану В2 та лейкотрієнів В4) при запальних процесах та перекисному окисленні ліпідів мембран. Було виявлено, що нігеллон, карбонільний полімер тимохінону, пригнічує вивільнення гістаміну.
Вульгарні вугри - найбільш поширене хронічне запальне захворювання шкіри. Антибактеріальний потенціал екстракту насіння Nigella sativa та тимохінону продемонстрував активність in vitro щодо Propionibacterium acnes, бактеріального патогену, що викликає вульгарні вугри.

Було проведено подвійне сліпе клінічне дослідження за участю 60 пацієнтів із екземою рук протягом 4 тижнів для оцінки впливу Nigella sativa на тяжкість екземи рук та якість життя пацієнтів. Було виявлено, що мазь з Nigella sativa так само ефективна, як і бетаметазон, у покращенні якості життя та полегшенні тяжкості екземи, і обидва препарати більш ефективні, ніж Eucerin.

Омолоджуючий ефект
Колаген та еластин є основними молекулами, що підтримують структуру шкірної тканини, а їх структурні ушкодження та деградація безпосередньо пов'язані з порушенням шкірного бар'єру та утворенням шкірних зморшок. Стандартизований екстракт насіння чорного кмину (тимохінон 5,12%) інгібував активність колагенази та еластази. Екстракт чорного кмину захищає структуру колагену I типу, інгібуючи глікування білка та зшивання колагену. Дослідження показало, що введення олії Nigella sativa (чорного кмину) знижує перекисне окиснення ліпідів.

Джерела:

Tavakkoli A, et al., Review on Clinical Trials of Black Seed (Nigella sativa ) and Its Active Constituent, Thymoquinone. J Pharmacopuncture. 2017 ;20(3):179-19.
Ahmad A, et al. A review on therapeutic potential of Nigella sativa: a miracle herb. Asian Pac J Trop Biomed. 2013;3(5):337-52.
Rajabian A. and Hosseinzadeh H. Chapter 24 - Dermatological Effects of Nigella sativa and Its Constituent, Thymoquinone: A Review. Nuts and Seeds in Health and Disease Prevention, (Second Edition). 2020, P. 329-355.

Halawani E. Antibacterial activity of thymoquinone and thymohydroquinone of Nigella sativa L. And their interaction with some antibiotics. Advances in Bio Research. 2009;3:148-152.

Ebadi A, Younespour S, et al. Comparison of therapeutic effect of topical Nigella with betamethasone and eucerin in hand eczema. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2013;27(12):1498-504.9 Kalus U, et al. Effect of Nigella sativa (black seed) on subjective feeling in patients with allergic diseases. Phytotherapy Research. 2003;17:1209-1214.

YzhkODhl
Оповещение
Watch DOG


Сообщить по электронной почте при изменении:


       когда цена падает ниже Грн

        когда товар будет в наличии


Введите ваш e-mail: