Вітамін С в ліпосомах
INCI: Water, Glycerin, Lecithin, Sorbitol, Xanthan Gum, Sodium Ascorbyl Phosphate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium benzoate, Benzyl alcohol
Зовнішній вигляд: ліпосомальна дисперсія від білого до кремового кольору
Розчинність: у воді
Дозування: 2-5%
Режим вводу: в активну фазу
Зберігання: у темному та прохолодному місці
Термін придатності: 01.25
Країна: Польща
Наш вітамін С інкапсульований у ліпосомах. Ліпосоми — це багатошарові фосфоліпідні везикули, які використовуються для стабілізації, перенесення та доставки як водорозчинних, так і маслорозчинних активних речовин. Ліпосоми допомагають доставити активи глибоко в шкіру, прямо в ціль, без втрати активного компонента.
Вітамін С займає перше місце в лікуванні темних плям і гіперпігментації шкіри. Він є потужним антиоксидантом та інгібітором тирозинази, ферменту, який відповідає за вироблення меланіну.
Вітамін С має великий відновлювальний потенціал і реагує з багатьма активними формами кисню та азоту. Вітамін С ефективно гасить синглетний кисень, супероксид, гідроксильні та водорозчинні пероксильні радикали та хлорноватисту кислоту. Електронодонорська здатність аскорбату досить часто використовується принаймні вісьмома людськими ферментами, для яких він є кофактором. Три із цих ферментів беруть участь у гідроксилюванні проліну та лізину в біосинтезі колагену, два — у синтезі карнітину, два — у біосинтезі катехоламіну та гормону, а один — у метаболізмі тирозину.
Вітамін С розподіляється у всіх шарах шкіри але більше концентрується в епідермісі ніж у дермі. А це означає, що під впливом різноманітних стресових факторів, включаючи ультрафіолетове світло та озон, концентрація аскорбату в шкірі зменшується. Тому топічне нанесення вітаміну С забезпечує фотозахист і запобігає запаленню та імуносупресії, спричиненій ультрафіолетом.
Вітамін С впливає на синтез колагену де він відіграє роль у регуляції транскрипції генів колагену I та II типу, сприяє утворенні бар’єрних ліпідів рогового шару. Аскорбат нормалізує епіермальні ліпідні профілі (зокрема, глюкосфінголіпіди та цераміди).