INCI: Maltodextrin, Retinol, Cellulose Gum, Lecithin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose
Зовнішній вигляд: порошок жовтого кольору
Розчинність: у воді
Дозування: 0,5-2%
Концентрація активної речовини (ретинолу): 10%
Режим введення: в активну фазу або водну фазу, нагрівання не вище 55°С
Зберігання: у сухому та темному місці, у щільно закритій тарі!
Термін придатності: 03.25
Країна: Китай
Як правило, ретинол дуже важко піддається розчиненню, крім того, є жиророзчинним компонентом. А що робити, якщо хочеться створити водний розчин з ретинолом, як його розчинити і як ввести? Наш магазин пропонує до вашої уваги інкапсульовану форму ретинолу, який легко розчиняється у воді. Крім того, у складі цих ліпосом вже є два гелеутворювачі, тому для створення сироватки вам вже не знадобиться включати до складу загусники. Склад ліпосом дуже приємний: лецитин, мальтодекстрин, ретинол, два гелеутворювачі - целюлоза і ксантан, а також два зволожувачі - фруктоза і глюкоза.
Рецепт сироватки з ретинолом 1%
Фаза А
Гліцерин 3%
Інкапсульований ретинол (порошок) 1%
Фаза В
Вода до 100%
Фаза С
Консервант
Віддушка
Приготування
1. Розмішати гліцерин та порошок ретинолу
2. Додати воду, розмішувати та поставити на водяну баню, нагріти суміш до 55оС, перемішувати 15 хвилин на швидкості 450-600об/хв. Зняти з водяної лазні та охолодити до 40оС, додати консервант та віддушку.
Я робила ще простіше, розмішала порошок ретинолу з етоксидігліколем, потім суміш залила теплою водою (приблизно 55оС), перемішала до утворення гелю, накрила харчовою плівкою та залишила на 2,5 години, за цей час гель повністю розійшовся, став практично прозорим і без грудочок . Ретинол розчиняється миттєво, без будь-яких хитрощів та зайвих церемоній. Усі сироватка готова!
Це ліпосоми відразу після розчинення у воді
.jpg)
А це через 2,5 години
.jpg)
Ліпосоми є відомими везикулярними косметичними системами доставки. Місцеве застосування ліпосом пропонує широкий спектр переваг, включаючи підвищене зволоження, відновлюючу дію, біорозклад, біосумісність і пролонговане і повільне вивільнення. Структура ліпосом схожа на біологічні мембрани, що дозволяє активним компонентам, укладеним в ліпосоми, легко проникати через епідермальний бар'єр.
Ретинол метаболюються в шкірі в ретиноєву кислоту, яка потім зв'язується з основними рецепторами, що запускають вироблення колагену (особливо I і III типу), який відповідає за молодість і цілісність шкіри (акне, пошкодження, зморшки, розтяжки, вікові зміни). Також ретинол допомагає звузити пори, покращити структуру великих пір, що утворилися в результаті закупорки або пошкодження сонячними променями, роблячи їх менш помітними. Також ретинол допомагає позбутися пігментних плям, горбистій шкіри, землистого кольору обличчя. Але слід пам'ятати, що ретинол потрібно використовувати тільки в нічних засобах, при цьому вдень потрібно обов'язково наносити крем з СПФ з індексом не менше 30. Також бажано виключити використання ретинолу під час пляжного періоду.
Спочатку може спостерігатися сухість шкіри, яка пов'язана з тимчасовим збільшенням TEWL, яке є типовим ефектом ретиноїдів для місцевого застосування, і вважається, що вона (трансепідермальна втрата води) пов'язана з порушенням функції водного бар'єру рогового шару. Потім, коли шкіра звикає, лущення та почервоніння проходить, звикання може тривати до 2-х місяців. Тому фахівці радять розпочинати прийом косметичних продуктів із ретинолом за такою схемою: спочатку наносити крем із ретинолом 1-2 рази на тиждень (період 1 місяць), потім через день (період 1 місяць), потім щодня.
Ретинол дуже любить вітамін С (будь-які форми) і пептиди. З цими компонентами омолоджуючий ефект настає досить швидко. Дуже добре працює поєднання: ретинол, вітамін С та вітамін Е. Також класно працює ще такий антиоксидантний коктейль: ферулова кислота, ретинол, вітаміни С,Е та Ф. Досить швидко ваша шкіра стане однорідною, гладкою та сяючою. Згодом розгладяться зморшки, а пори стануть вузькими та чистими.